בלוגים

פרצוף חמוץ / הבלוג של קובי ניב

זה אתם הרוצחים, לא המשטרה

מי אשם בכך שגברים ערבים רוצחים את בנות משפחתם על שהתאהבו בגבר "אסור", כמו במקרה האחרון של דיאנה אבו-קטיפאן בת ה-18? למנהיגי הציבור הערבי יש תשובה ברורה

בינתיים, תוך כדי מערכת הבחירות חסרת החשיבות הזאת (הכל בסדר, תהיה ממשלת אחדות לאומית), קורים גם דברים קשים. כך למשל נרצחה לפני שבוע בלוד דיאנה אבו-קטיפאן, צעירה בת 18, ככל הנראה על ידי גברים בני משפחתה (אחים? דודים?) שהתנגדו לחתונתה עם בחור שבחרה, בגלל שהוא מדת או עדה אחרת, או שהוא מרכיב משקפיים עם מסגרת שאינה הולמת. וכך, ומאותן סיבות, נרצחה גם לפני כשנה וחצי הנרייט קרא בת ה-17 מרמלה הסמוכה, כנראה על ידי אביה שלה, דמה ובשרה.

גם בין היהודים יש כמובן רבים מאוד, רבים מדי, שמאמינים שהתאהבות, שלא לדבר על נישואים, של יהודי/ה לערבי/ה הם בגדר אסון, זוועה ואפילו שואה. אבל הנטייה לרצוח בשל כך את הבחורה שהתאהבה (ואף פעם, כמובן, לא את הבחור שהתאהב) במי שאינו מדתם או עדתם, גבוהה פי מיליון בערך אצל הערבים מאשר אצל היהודים.

זירת הרצח של דיאנה אבו-קטיפאן, בשבוע שעבר
אילן אסייג
להמשך הפוסט

משגב, הכחול-לבנים לא מפחדים מנתניהו, הם מסכימים איתו

שלושת הרמטכ"לים ומצחצח הנעליים שלהם אינם מסתערים על הרפש שהטיל נתניהו בערבי ישראל במהלך הוויכוח עם רותם סלע בגלל שאין להם שום רצון להחליפו. הם רוצים להיות שרים בממשלתו

יצא כאן, ובדין, קצפו של עמיתי אורי משגב על שלושת הרמטכ"לים ומצחצח הנעליים שלהם, מנהיגי מפלגת כחול-לבן, ושתיקתם הבזויה בקרב המכוער להפליא שמנהל ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד האזרחית רותם סלע. "מדינת ישראל היא לא מדינת כל אזרחיה, אלא היא מדינתו של העם היהודי", התייצב נתניהו מול סלע בזעקה מרה כשקראה לשוויון מלא לאזרחי ישראל הערבים. בכך, הוציא את הערבים מכלל האזרחים והכריז עליהם ככלבים.

ואנשי כחול-לבן, לא רק הרמטכ"לים ועוזרם, אלא גם אחרון הזוטי-זוטרים שבהם, שותקים כמו דגים מתים. זה אכן נורא מרגיז, באמת זוועה. בזה הוא צודק לגמרי, משגב. אבל בדבר הוא טועה בגדול - בכך שהוא חושב שארבעת המופלאים לא תומכים בדבריה של סלע ומסתייגים מדברי נתניהו נגדה ונגד ערבי ישראל, בגלל שהם פוחדים ממנו. נו באמת, משגב, אתה עושה צחוק עלינו? שלושה גיבורי ישראל ונושא כליהם פוחדים מפוליטיקאי מזדקן?!

ראשי מפלגת כחול-לבן במהלך ביקור ברמת הגולן, החודש
גיל אליהו
להמשך הפוסט

אדון גנץ, כדי לנצח צריך להכניס גולים!

מנהיג כחול-לבן עלה לליגת העל אך חושב שגובהו ויופיו יספיקו לו כדי לנצח. אך נתניהו הוא נמר, נמר פצוע, שחקן כסאח שלא בוחל באמצעים, בועט ומסכן ללא הרף את השער. מולו צריך לכבוש

כשעלתה בית"ר ירושלים לראשונה לליגת העל (אז הליגה הלאומית) והגיעה לבלומפילד לשחק נגד הפועל תל-אביב, התיישב מנהלה באותם ימים ונשיא המדינה היום, רובי ריבלין, ביציע המכובדים, נרגש מן המעמד. ניגש אליו כבוד הרב אורי זוהר היום ואוהד הפועל שרוף אז, ולחש על אוזנו כממתיק סוד: "אתם רוצים לנצח, רובי?". רובי הנרגש הנהן בראשו וענה "כן, כן, בטח". ואז גילה לו זוהר את סוד הניצחון - "תכניסו גולים!".

וזה נכון עד היום. כדי לנצח צריך להכניס גולים. בלי להכניס גולים אי אפשר לנצח. זה עד כדי כך פשוט ועד כדי כך נכון. ולא רק בכדורגל. כדורגל פה זה רק המשל. הנמשל הפעם הן הבחירות הקרבות לכנסת ולראשות הממשלה.

נתניהו באימון הפועל באר שבע בבודפשט, 2017
חיים צח / לע"מ
להמשך הפוסט

כן, כהניסטים בכנסת, למה לא

אם אתם חברים של כהניסטים בפייסבוק, למה שהם לא יהיו חברים גם בכנסת? ממי אתם מנסים להסתיר את האמת? אם כבר, אז ישראל היא הרבה יותר מדינה של תומכי כהנא מאשר של תומכי מרצ

אבישי עברי, קריין תשדיר הליכוד נגד השמאל, המביא לדעתו ולדעת נתניהו אדונו לאסונות והרוגים, זה שצולם בבית קברות צבאי רחמנא ליצלן, הוא לא כוכב חדש בשמי הביביזם הכהניסטי. אבל עד עכשיו זה לא הפריע לכם. כשכתב לפני שנה "כשאתה משלם מנוי ל'הארץ' - אתה תומך בהצדקת טרור ורצח המונים", זה לא הפריע לכם.

כשעברי כתב לפני חצי שנה, וזה פורסם גם כאן, ש"אנחנו מיעוט. אנחנו שישה-שבעה מיליון עם הגב לים בתוך ים של מיליארד ערבים. לתת שוויון מלא בתוך הרצועה הצרה הזאת שרק בה מותר ליהודים לחיות זה אפילו לא כבשת הרש, זה טמטום מצחיק ברמה שרק שמאלן ישראלי יכול לחשוב עליו. זה אומר בעצם לתמוך באפרטהייד ובגזענות, להסכים עם המצב בו לערבים מותר לשמור על אדמה נקייה מטומאה יהודית כשליהודים מותר לגור רק ברצועה צרה שבה חובה עליהם להעניק שוויון מלא לערבים שדחקו אותם לגטו הזה. טוק אבאוט משת"פים. תתביישו לכם איך אתם מסוגלים לתמוך בנאציזם הזה. רשעים ארורים", זה לא הפריע לכם. 

הפגנה של עוצמה יהודית בהובלת מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר, ב-2017
ערן גילווארג
להמשך הפוסט

מי מעולל את ההתעללות?

ההתעללות בפלסטינים ובקשישים היא לא נחלתם של חיילים חרדים או סניטרים ממולדובה. זו המדיניות של ישראל, של כל ממשלות ישראל, מימין ומשמאל, לדורותיהן

כל רבעון, כמו שעון, משודרת באחת ממהדורות החדשות בטלוויזיה כתבה "מצמררת" או "מסמרת" על התעללות של חיילים בעצירים פלסטינים או של עובדים בקשישים סיעודיים, ובסוף הכתבה הקריינית תמיד נסערת ובוכייה. ואז, בטקס קבוע, כל הארץ סופקת כפיה, במקרה של ''ההתעללות הנוראה בקשישים חסרי הישע", ומקללת את האמא של הקריינית, במקרה של "העלילה הזדונית על בנינו האמיצים המגנים עלינו", וחוזר חלילה.

ואף פעם, בשום רבעון, לא נשאלת שאלה אחת פשוטה - "מי אלו בעצם האנשים הללו, שכך מתעללים בקשישים המרותקים למיטותיהם או בפלסטינים האזוקים בידיהם?" הרי תמיד זה לא "אנחנו". אף פעם זה לא מי מבנינו המחונכים והמנומסים או בנותינו הטובות והחסודות שמפליאים קתותיהם ומכותיהם בפלסטינים אזוקים ומכוסי עיניים או בקשישים שבורי אגן בכסאות גלגלים. זה תמיד כל מיני "אחרים" שעושים את הדברים הנוראים הללו - חיילים חרדים, סוהרים צ'רקסים, סניטארים פלסטינים, עובדים מולדבים, כל הבררות האלו. זה הם שמתעללים, לא אנחנו. מה פתאום אנחנו, זועקים הצופים הנעלבים, אנחנו בחיים לא עושים כאלו דברים נוראים.

אחד הלוחמים מובא להארכת מעצרו, בחודש שעבר
מוטי מילרוד
להמשך הפוסט

כל הביבי או טיפ טיפה טיבי?

ביחנו את עצמכם, קוראים נאורים יקרים, ותראו שלא משנה לאיזו מפלגה תצביעו, בכל מקרה תבחרו בראש הממשלה הנוכחי, זה שאתם צווחים כי עומד להחריב את המדינה

אם אתם קוראים את המאמר הזה, קרוב לוודאי שאתם חושבים שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא האסון הכי גדול שנפל על עם ישראל מאז חורבן הבית, ושלא חשוב מה או מי או מו - יהיה זה גנץ, קרנץ, או אפילו שוונץ - הדבר הכי חשוב עכשיו למדינת ישראל הוא להחליף ולסלק מהשלטון את הביבי הנוראי הזה. כך אתם מאמינים בכל לבכם ומאודכם. כי אם הוא ימשיך, אתם צווחים, אנחנו הולכים להתנגש בקרחון או באבדון, כל אחד מכם והדימוי האהוב עליו, נכון?

אז יופי. הנה בפניכם תסריט (תיאורטי לגמרי, שלא יהיה ולא יקרה, וכל כולו נטווה לצרכי שעשוע) שמגשים את כל חפצכם ותשוקתכם, ומעיף את ביבי מהשלטון, הולך?

אחמד טיבי בוועדה לביקורת המדינה. דורש רוטציה
אוליבייה פיטוסי
להמשך הפוסט

מתנגדי ביבי, אתם לא יודעים חשבון?

איחוד או לא איחוד, זה לא משנה, לגוש המרכז-שמאל בכל הרכב שהוא לא יהיו מספיק מנדטים כדי להפיל את בנימין נתניהו. אז מה עושים? שום דבר, הבחירות לראשות הממשלה כבר הוכרעו

ערב כל מערכת בחירות בשנים האחרונות פוצחים מתנגדי-ביבי, וכאלו יש די הרבה, בטח בתקשורת, במחול אמנותי מרהיב של רמאות עצמית בחישוקי אשליות, שהנה הפעם, סוף סוף נמצאה הנוסחה המוחצת והגואלת להפיל אותו ולהחליפו במישהו "משלנו".

פעם תקוות הגאולה הנואלת מופיעה בצורת ירידתו השגיבה מהאולימפוס אל המציאות של המשיח המשוח בברילנטין יאיר לפיד. פעם אחרת פנטזיית הישועה מופיעה בצורת השילוב הפסטיגלי המנצח בין הנסיכה הקסומה ציפיטפוט ליפהפה הנרדם בוז'י. והפעם אנו חוזים בתקוות השווא של הבלונים הפורחים רבי-האלופים יעלון המחודש וגנץ מהניילונים. אבל ילדים, בחייאת רבאק, אשליות וקוסמים ובועות-סבון זה בהחלט כיף וסבבה והכול, אבל זו לא באמת. אי אפשר לאכול את זה ואי אפשר לקנות עם זה אפילו לא לחמניה שחוקה במכולת דפוקה. 

מפוצלת גנץ לפיד
רויטרס ואליהו הרשקוביץ
להמשך הפוסט

ביבי הוא לא הבעיה וגנץ הוא לא הפתרון

המשך דיכוי הפלסטינים, בדרכים אכזריות יותר או פחות, הוא מצען האחיד של כל המפלגות הציוניות. ביבי לא הביא עמו את הכיבוש ולכן גם אם גנץ יחליף אותו - שום דבר מהותי לא ישתנה

מערכת הבחירות מתנהלת בעצם בשאלה אחת - ביבי או לא ביבי? אבל הבעיה המרכזית של ישראל היא לא ביבי או לא ביבי. הבעיה המרכזית, החיונית, הקריטית לקיומה של ישראל היא המשך דיכוי העם הפלסטיני על ידי מדינת ישראל, ואי הרצון או היכולת שלנו לפתור את הבעיה הזאת, גם לא להציע פתרון, ואפילו לא לחשוב על פתרון, כלום. רק שימשיך ככה.

המשך דיכוי העם הפלסטיני, בדרכים אכזריות יותר או פחות, הוא בעצם מצען האחיד של כל המפלגות הציוניות, וזאת תחת כל מיני סיסמאות - "הפרדה", "היפרדות", "ירושלים מאוחדת", "שתי מדינות", "גושי ההתנחלות", "המשך המהלומות". כל הבלה-הבלה הזה פירושו אחד - המשך דיכוי העם הפלסטיני "לפחות במאה שנים הקרובות".

נתניהו וגנץ בתרגיל התרגיל הלאומי השנתי מטעם פיקוד העורף ב-2013
עמוס בן גרשום / לע"
להמשך הפוסט

נסתרות דרכי הגורל, אבל איכשהו הן תמיד מובילות לעוד גנרל

תארו לעצמכם איך ההיסטוריה של העם היהודי היתה נראית אם קלמן ליבסינקד לא היה עולה על עבירות הבנייה של גלנט, והוא זה שהיה הופך לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל ואילו גנץ היה נשאר באזרחות

לעתים מזמנת יד הגורל רגעים נדירים בחיי עמים וארצות שבהם האקראיות והמקריות משנות לפתע את מהלך ההיסטוריה.

כך קרה בשנת 1686 כשישב אייזיק ניוטון לנוח תחת עץ, כשלפתע נשר תפוח על ראשו, עובדה שהוליכה אותו להבנה וגילוי של כוח הכבידה. תארו לכם שבאותו יום לא היה ניוטון יושב לנוח, או שהתפוח היה נופל רחוק מהעץ, או שחלילה היה זה עץ קוקוס ואגוז כבד היה נופל על ראש המדען ומועך את מוחו. פני העולם המדעי היום היו שונים לגמרי.

גלנט בכנסת, בשנה שעברה.
אוליבייה פיטוסי
להמשך הפוסט

הלכה השנאה, הלכה מפלגת העבודה

בבחירתה באבי גבאי, מנהיג שאין בו שמץ של מפא"ניקיות ישנה, איבדה מפלגת העבודה את הנכס האחרון והיחיד שעוד נותר לה - השנאה היוקדת אליה. עכשיו היא סתם עוד מפלגה

כשהלכו חברי מפלגת העבודה בפעם האחרונה לבחור לעצמם מלך חדש, אחרי כישלונה של המפלגה להגיע לשלטון בבחירות שעברו (אז הם עוד לא הבינו, ויש מביניהם שלוקים בזה עד היום, שהם כבר לא יחזרו יותר לשלטון לעולם), הם בחרו לעצמם באמת מלך לגמרי חדש, אבי גבאי. אחד שלא דבק בו לכאורה שום רבב, מאלו שכאילו מנעו מהם לחזור לשלטון.

קודם כל, הם בחרו מזרחי ש"בא מן המעברה", כאילו ההיפך הגמור מבוז'י וציפי, שני נסיכים אשכנזים מצהלה ואפקה שעמדו בראשם קודם לכן. אבל היו כבר מזרחים ש"באו מן המעברה" בראשות העבודה, כמו פואד בן אליעזר ועמיר פרץ, ובכל זאת המפלגה כשלה. לכן, הם בחרו עכשיו מישהו שהוא לא רק מזרחי, אלא שגם לא היה מעודו עסקן או חבר מפלגה, ואפילו לא הצביע בחיים שלו למפלגת העבודה. ולא רק שלא דבק בו שמץ של אשכנזיות ומפלגתיות, הוא גם רחוק משלוש המלים הנושנות והמכשילות - סוציאליזם, שוויון ואחווה - כמרחק אפי נוה מאמת, יושר וענווה.

אבי גבאי עם נציגים דרוזים המוחים נגד חוק הלאום, בשבוע שעבר
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט

גלית דיסטל אטבריאן מציגה: מנטליות של עבדים

הסופרת ובעלת הטור כתבה בפייסבוק שהגבר האשכנזי "יותר אינטליגנטי מ-80% מהאוכלוסייה האנושית". אולי יש בכך כדי להסביר את סוד כוחו של נתניהו בקרב מזרחים. בלוג חדש

הסופרת כלת פרס ספיר מטעם עצמה, גלית דיסטל אטבריאן, יהודיה ממוצא פרסי, בעלת טור דעה שבועי ב''ישראל היום", שבו היא בעיקר מהללת, משבחת ומלקקת לראש הממשלה בנימין נתניהו, פרצה לפתע בשבוע שעבר בהצהרה דרמטית בעמוד הפייסבוק שלה - "הגבר האשכנזי יותר אינטליגנטי מ-80% מהאוכלוסייה האנושית".

על מה נסמכת קביעתה המיזוגנית והגזענית הכה נחרצת? בפוסט לא נאמר על כך דבר. לא הובאה שום מובאה, ולו עלומה, אפילו לא מעבודה סמינריונית במכללה מזויפת. כלום. הקביעה נכתבה כעובדה שאין עליה שום עוררין, וזהו.

גלית דיסטל אטבריאן
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט

זה אתם הרוצחים, לא המשטרה

מי אשם בכך שגברים ערבים רוצחים את בנות משפחתם על שהתאהבו בגבר "אסור", כמו במקרה האחרון של דיאנה אבו-קטיפאן בת ה-18? למנהיגי הציבור הערבי יש תשובה ברורה

בינתיים, תוך כדי מערכת הבחירות חסרת החשיבות הזאת (הכל בסדר, תהיה ממשלת אחדות לאומית), קורים גם דברים קשים. כך למשל נרצחה לפני שבוע בלוד דיאנה אבו-קטיפאן, צעירה בת 18, ככל הנראה על ידי גברים בני משפחתה (אחים? דודים?) שהתנגדו לחתונתה עם בחור שבחרה, בגלל שהוא מדת או עדה אחרת, או שהוא מרכיב משקפיים עם מסגרת שאינה הולמת. וכך, ומאותן סיבות, נרצחה גם לפני כשנה וחצי הנרייט קרא בת ה-17 מרמלה הסמוכה, כנראה על ידי אביה שלה, דמה ובשרה.

גם בין היהודים יש כמובן רבים מאוד, רבים מדי, שמאמינים שהתאהבות, שלא לדבר על נישואים, של יהודי/ה לערבי/ה הם בגדר אסון, זוועה ואפילו שואה. אבל הנטייה לרצוח בשל כך את הבחורה שהתאהבה (ואף פעם, כמובן, לא את הבחור שהתאהב) במי שאינו מדתם או עדתם, גבוהה פי מיליון בערך אצל הערבים מאשר אצל היהודים.

זירת הרצח של דיאנה אבו-קטיפאן, בשבוע שעבר
אילן אסייג
להמשך הפוסט

משגב, הכחול-לבנים לא מפחדים מנתניהו, הם מסכימים איתו

שלושת הרמטכ"לים ומצחצח הנעליים שלהם אינם מסתערים על הרפש שהטיל נתניהו בערבי ישראל במהלך הוויכוח עם רותם סלע בגלל שאין להם שום רצון להחליפו. הם רוצים להיות שרים בממשלתו

יצא כאן, ובדין, קצפו של עמיתי אורי משגב על שלושת הרמטכ"לים ומצחצח הנעליים שלהם, מנהיגי מפלגת כחול-לבן, ושתיקתם הבזויה בקרב המכוער להפליא שמנהל ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד האזרחית רותם סלע. "מדינת ישראל היא לא מדינת כל אזרחיה, אלא היא מדינתו של העם היהודי", התייצב נתניהו מול סלע בזעקה מרה כשקראה לשוויון מלא לאזרחי ישראל הערבים. בכך, הוציא את הערבים מכלל האזרחים והכריז עליהם ככלבים.

ואנשי כחול-לבן, לא רק הרמטכ"לים ועוזרם, אלא גם אחרון הזוטי-זוטרים שבהם, שותקים כמו דגים מתים. זה אכן נורא מרגיז, באמת זוועה. בזה הוא צודק לגמרי, משגב. אבל בדבר הוא טועה בגדול - בכך שהוא חושב שארבעת המופלאים לא תומכים בדבריה של סלע ומסתייגים מדברי נתניהו נגדה ונגד ערבי ישראל, בגלל שהם פוחדים ממנו. נו באמת, משגב, אתה עושה צחוק עלינו? שלושה גיבורי ישראל ונושא כליהם פוחדים מפוליטיקאי מזדקן?!

ראשי מפלגת כחול-לבן במהלך ביקור ברמת הגולן, החודש
גיל אליהו
להמשך הפוסט

אדון גנץ, כדי לנצח צריך להכניס גולים!

מנהיג כחול-לבן עלה לליגת העל אך חושב שגובהו ויופיו יספיקו לו כדי לנצח. אך נתניהו הוא נמר, נמר פצוע, שחקן כסאח שלא בוחל באמצעים, בועט ומסכן ללא הרף את השער. מולו צריך לכבוש

כשעלתה בית"ר ירושלים לראשונה לליגת העל (אז הליגה הלאומית) והגיעה לבלומפילד לשחק נגד הפועל תל-אביב, התיישב מנהלה באותם ימים ונשיא המדינה היום, רובי ריבלין, ביציע המכובדים, נרגש מן המעמד. ניגש אליו כבוד הרב אורי זוהר היום ואוהד הפועל שרוף אז, ולחש על אוזנו כממתיק סוד: "אתם רוצים לנצח, רובי?". רובי הנרגש הנהן בראשו וענה "כן, כן, בטח". ואז גילה לו זוהר את סוד הניצחון - "תכניסו גולים!".

וזה נכון עד היום. כדי לנצח צריך להכניס גולים. בלי להכניס גולים אי אפשר לנצח. זה עד כדי כך פשוט ועד כדי כך נכון. ולא רק בכדורגל. כדורגל פה זה רק המשל. הנמשל הפעם הן הבחירות הקרבות לכנסת ולראשות הממשלה.

נתניהו באימון הפועל באר שבע בבודפשט, 2017
חיים צח / לע"מ
להמשך הפוסט

כן, כהניסטים בכנסת, למה לא

אם אתם חברים של כהניסטים בפייסבוק, למה שהם לא יהיו חברים גם בכנסת? ממי אתם מנסים להסתיר את האמת? אם כבר, אז ישראל היא הרבה יותר מדינה של תומכי כהנא מאשר של תומכי מרצ

אבישי עברי, קריין תשדיר הליכוד נגד השמאל, המביא לדעתו ולדעת נתניהו אדונו לאסונות והרוגים, זה שצולם בבית קברות צבאי רחמנא ליצלן, הוא לא כוכב חדש בשמי הביביזם הכהניסטי. אבל עד עכשיו זה לא הפריע לכם. כשכתב לפני שנה "כשאתה משלם מנוי ל'הארץ' - אתה תומך בהצדקת טרור ורצח המונים", זה לא הפריע לכם.

כשעברי כתב לפני חצי שנה, וזה פורסם גם כאן, ש"אנחנו מיעוט. אנחנו שישה-שבעה מיליון עם הגב לים בתוך ים של מיליארד ערבים. לתת שוויון מלא בתוך הרצועה הצרה הזאת שרק בה מותר ליהודים לחיות זה אפילו לא כבשת הרש, זה טמטום מצחיק ברמה שרק שמאלן ישראלי יכול לחשוב עליו. זה אומר בעצם לתמוך באפרטהייד ובגזענות, להסכים עם המצב בו לערבים מותר לשמור על אדמה נקייה מטומאה יהודית כשליהודים מותר לגור רק ברצועה צרה שבה חובה עליהם להעניק שוויון מלא לערבים שדחקו אותם לגטו הזה. טוק אבאוט משת"פים. תתביישו לכם איך אתם מסוגלים לתמוך בנאציזם הזה. רשעים ארורים", זה לא הפריע לכם. 

הפגנה של עוצמה יהודית בהובלת מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר, ב-2017
ערן גילווארג
להמשך הפוסט

מי מעולל את ההתעללות?

ההתעללות בפלסטינים ובקשישים היא לא נחלתם של חיילים חרדים או סניטרים ממולדובה. זו המדיניות של ישראל, של כל ממשלות ישראל, מימין ומשמאל, לדורותיהן

כל רבעון, כמו שעון, משודרת באחת ממהדורות החדשות בטלוויזיה כתבה "מצמררת" או "מסמרת" על התעללות של חיילים בעצירים פלסטינים או של עובדים בקשישים סיעודיים, ובסוף הכתבה הקריינית תמיד נסערת ובוכייה. ואז, בטקס קבוע, כל הארץ סופקת כפיה, במקרה של ''ההתעללות הנוראה בקשישים חסרי הישע", ומקללת את האמא של הקריינית, במקרה של "העלילה הזדונית על בנינו האמיצים המגנים עלינו", וחוזר חלילה.

ואף פעם, בשום רבעון, לא נשאלת שאלה אחת פשוטה - "מי אלו בעצם האנשים הללו, שכך מתעללים בקשישים המרותקים למיטותיהם או בפלסטינים האזוקים בידיהם?" הרי תמיד זה לא "אנחנו". אף פעם זה לא מי מבנינו המחונכים והמנומסים או בנותינו הטובות והחסודות שמפליאים קתותיהם ומכותיהם בפלסטינים אזוקים ומכוסי עיניים או בקשישים שבורי אגן בכסאות גלגלים. זה תמיד כל מיני "אחרים" שעושים את הדברים הנוראים הללו - חיילים חרדים, סוהרים צ'רקסים, סניטארים פלסטינים, עובדים מולדבים, כל הבררות האלו. זה הם שמתעללים, לא אנחנו. מה פתאום אנחנו, זועקים הצופים הנעלבים, אנחנו בחיים לא עושים כאלו דברים נוראים.

אחד הלוחמים מובא להארכת מעצרו, בחודש שעבר
מוטי מילרוד
להמשך הפוסט

כל הביבי או טיפ טיפה טיבי?

ביחנו את עצמכם, קוראים נאורים יקרים, ותראו שלא משנה לאיזו מפלגה תצביעו, בכל מקרה תבחרו בראש הממשלה הנוכחי, זה שאתם צווחים כי עומד להחריב את המדינה

אם אתם קוראים את המאמר הזה, קרוב לוודאי שאתם חושבים שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא האסון הכי גדול שנפל על עם ישראל מאז חורבן הבית, ושלא חשוב מה או מי או מו - יהיה זה גנץ, קרנץ, או אפילו שוונץ - הדבר הכי חשוב עכשיו למדינת ישראל הוא להחליף ולסלק מהשלטון את הביבי הנוראי הזה. כך אתם מאמינים בכל לבכם ומאודכם. כי אם הוא ימשיך, אתם צווחים, אנחנו הולכים להתנגש בקרחון או באבדון, כל אחד מכם והדימוי האהוב עליו, נכון?

אז יופי. הנה בפניכם תסריט (תיאורטי לגמרי, שלא יהיה ולא יקרה, וכל כולו נטווה לצרכי שעשוע) שמגשים את כל חפצכם ותשוקתכם, ומעיף את ביבי מהשלטון, הולך?

אחמד טיבי בוועדה לביקורת המדינה. דורש רוטציה
אוליבייה פיטוסי
להמשך הפוסט

מתנגדי ביבי, אתם לא יודעים חשבון?

איחוד או לא איחוד, זה לא משנה, לגוש המרכז-שמאל בכל הרכב שהוא לא יהיו מספיק מנדטים כדי להפיל את בנימין נתניהו. אז מה עושים? שום דבר, הבחירות לראשות הממשלה כבר הוכרעו

ערב כל מערכת בחירות בשנים האחרונות פוצחים מתנגדי-ביבי, וכאלו יש די הרבה, בטח בתקשורת, במחול אמנותי מרהיב של רמאות עצמית בחישוקי אשליות, שהנה הפעם, סוף סוף נמצאה הנוסחה המוחצת והגואלת להפיל אותו ולהחליפו במישהו "משלנו".

פעם תקוות הגאולה הנואלת מופיעה בצורת ירידתו השגיבה מהאולימפוס אל המציאות של המשיח המשוח בברילנטין יאיר לפיד. פעם אחרת פנטזיית הישועה מופיעה בצורת השילוב הפסטיגלי המנצח בין הנסיכה הקסומה ציפיטפוט ליפהפה הנרדם בוז'י. והפעם אנו חוזים בתקוות השווא של הבלונים הפורחים רבי-האלופים יעלון המחודש וגנץ מהניילונים. אבל ילדים, בחייאת רבאק, אשליות וקוסמים ובועות-סבון זה בהחלט כיף וסבבה והכול, אבל זו לא באמת. אי אפשר לאכול את זה ואי אפשר לקנות עם זה אפילו לא לחמניה שחוקה במכולת דפוקה. 

מפוצלת גנץ לפיד
רויטרס ואליהו הרשקוביץ
להמשך הפוסט

ביבי הוא לא הבעיה וגנץ הוא לא הפתרון

המשך דיכוי הפלסטינים, בדרכים אכזריות יותר או פחות, הוא מצען האחיד של כל המפלגות הציוניות. ביבי לא הביא עמו את הכיבוש ולכן גם אם גנץ יחליף אותו - שום דבר מהותי לא ישתנה

מערכת הבחירות מתנהלת בעצם בשאלה אחת - ביבי או לא ביבי? אבל הבעיה המרכזית של ישראל היא לא ביבי או לא ביבי. הבעיה המרכזית, החיונית, הקריטית לקיומה של ישראל היא המשך דיכוי העם הפלסטיני על ידי מדינת ישראל, ואי הרצון או היכולת שלנו לפתור את הבעיה הזאת, גם לא להציע פתרון, ואפילו לא לחשוב על פתרון, כלום. רק שימשיך ככה.

המשך דיכוי העם הפלסטיני, בדרכים אכזריות יותר או פחות, הוא בעצם מצען האחיד של כל המפלגות הציוניות, וזאת תחת כל מיני סיסמאות - "הפרדה", "היפרדות", "ירושלים מאוחדת", "שתי מדינות", "גושי ההתנחלות", "המשך המהלומות". כל הבלה-הבלה הזה פירושו אחד - המשך דיכוי העם הפלסטיני "לפחות במאה שנים הקרובות".

נתניהו וגנץ בתרגיל התרגיל הלאומי השנתי מטעם פיקוד העורף ב-2013
עמוס בן גרשום / לע"
להמשך הפוסט

נסתרות דרכי הגורל, אבל איכשהו הן תמיד מובילות לעוד גנרל

תארו לעצמכם איך ההיסטוריה של העם היהודי היתה נראית אם קלמן ליבסינקד לא היה עולה על עבירות הבנייה של גלנט, והוא זה שהיה הופך לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל ואילו גנץ היה נשאר באזרחות

לעתים מזמנת יד הגורל רגעים נדירים בחיי עמים וארצות שבהם האקראיות והמקריות משנות לפתע את מהלך ההיסטוריה.

כך קרה בשנת 1686 כשישב אייזיק ניוטון לנוח תחת עץ, כשלפתע נשר תפוח על ראשו, עובדה שהוליכה אותו להבנה וגילוי של כוח הכבידה. תארו לכם שבאותו יום לא היה ניוטון יושב לנוח, או שהתפוח היה נופל רחוק מהעץ, או שחלילה היה זה עץ קוקוס ואגוז כבד היה נופל על ראש המדען ומועך את מוחו. פני העולם המדעי היום היו שונים לגמרי.

גלנט בכנסת, בשנה שעברה.
אוליבייה פיטוסי
להמשך הפוסט

הלכה השנאה, הלכה מפלגת העבודה

בבחירתה באבי גבאי, מנהיג שאין בו שמץ של מפא"ניקיות ישנה, איבדה מפלגת העבודה את הנכס האחרון והיחיד שעוד נותר לה - השנאה היוקדת אליה. עכשיו היא סתם עוד מפלגה

כשהלכו חברי מפלגת העבודה בפעם האחרונה לבחור לעצמם מלך חדש, אחרי כישלונה של המפלגה להגיע לשלטון בבחירות שעברו (אז הם עוד לא הבינו, ויש מביניהם שלוקים בזה עד היום, שהם כבר לא יחזרו יותר לשלטון לעולם), הם בחרו לעצמם באמת מלך לגמרי חדש, אבי גבאי. אחד שלא דבק בו לכאורה שום רבב, מאלו שכאילו מנעו מהם לחזור לשלטון.

קודם כל, הם בחרו מזרחי ש"בא מן המעברה", כאילו ההיפך הגמור מבוז'י וציפי, שני נסיכים אשכנזים מצהלה ואפקה שעמדו בראשם קודם לכן. אבל היו כבר מזרחים ש"באו מן המעברה" בראשות העבודה, כמו פואד בן אליעזר ועמיר פרץ, ובכל זאת המפלגה כשלה. לכן, הם בחרו עכשיו מישהו שהוא לא רק מזרחי, אלא שגם לא היה מעודו עסקן או חבר מפלגה, ואפילו לא הצביע בחיים שלו למפלגת העבודה. ולא רק שלא דבק בו שמץ של אשכנזיות ומפלגתיות, הוא גם רחוק משלוש המלים הנושנות והמכשילות - סוציאליזם, שוויון ואחווה - כמרחק אפי נוה מאמת, יושר וענווה.

אבי גבאי עם נציגים דרוזים המוחים נגד חוק הלאום, בשבוע שעבר
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט

גלית דיסטל אטבריאן מציגה: מנטליות של עבדים

הסופרת ובעלת הטור כתבה בפייסבוק שהגבר האשכנזי "יותר אינטליגנטי מ-80% מהאוכלוסייה האנושית". אולי יש בכך כדי להסביר את סוד כוחו של נתניהו בקרב מזרחים. בלוג חדש

הסופרת כלת פרס ספיר מטעם עצמה, גלית דיסטל אטבריאן, יהודיה ממוצא פרסי, בעלת טור דעה שבועי ב''ישראל היום", שבו היא בעיקר מהללת, משבחת ומלקקת לראש הממשלה בנימין נתניהו, פרצה לפתע בשבוע שעבר בהצהרה דרמטית בעמוד הפייסבוק שלה - "הגבר האשכנזי יותר אינטליגנטי מ-80% מהאוכלוסייה האנושית".

על מה נסמכת קביעתה המיזוגנית והגזענית הכה נחרצת? בפוסט לא נאמר על כך דבר. לא הובאה שום מובאה, ולו עלומה, אפילו לא מעבודה סמינריונית במכללה מזויפת. כלום. הקביעה נכתבה כעובדה שאין עליה שום עוררין, וזהו.

גלית דיסטל אטבריאן
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט