אזהרה, הטבעונות מסכנת את בריאותכם - לאכול או לא לאכול - הארץ

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אזהרה, הטבעונות מסכנת את בריאותכם

לכתבה
נחיתותם התזונתית של מזונות מהצומח, היא אומרת, אינה טמונה בעצם מהותם אלא נובעת משיטות הגידול שמאפיינות את החקלאות בת־זמננו REUTERS

אליס סטנטון, חוקרת בתחום הרוקחות, לקחה את הוויכוח על הטבעונות צעד קדימה והעלתה טענה שהבעיה אינה במזון מן הצומח, אלא באיכותו שמידרדרת בגלל שיטות הגידול המקובלות היום. אבל אותן שיטות בדיוק פוגעות גם באיכותו של מזון מן החי

98תגובות

האם הבחירה בטבעונות מסוכנת מבחינה בריאותית? כך לפחות טוענת אליס סטנטון, פרופסור לרוקחות לב וכלי דם בהסתדרות הרפואית הבריטית. את הדברים האלה היא אמרה בפני מדינאים, כלכלנים, אנשי תקשורת ופעילי איכות הסביבה — בנאומה בוועידת החקלאות הגדולה שהתקיימה בראשית החודש באוקספורד. לדברי סטנטון, ערכם התזונתי של מזונות מהצומח, בהם פירות, ירקות ודגנים, ירד בשיעור של כ–50% ב–50 השנים האחרונות.

החידוש הגדול בדברי סטנטון היה בכך שהיא לא טענה כי מזונות מן הצומח אינם תחליף ראוי מבחינה בריאותית למאכלים מן החי — עד עתה זאת היתה הטענה הרווחת. הטענה של סטנטון שונה: נחיתותם התזונתית של מזונות מהצומח, היא אומרת, אינה טמונה בעצם מהותם אלא נובעת משיטות הגידול שמאפיינות את החקלאות בת־זמננו, שמפיקה מזון נחות בגלל אופן הטיפול בגידולים.

שדה עגבניות
TOM.RUETHAI / Shutterstock.com

מקור הירידה בערכם התזונתי של מזונות מהצומח הוא, לפי סטנטון, בניסיונותיהם של החקלאים לספק את הדרישה למזון זול ויפה. הניסיונות האלה מתמקדים בפיתוחם של זנים בעלי נפח גדול ואחידות בצורה ובצבע. התוצאה: מזונות מצודדים על המדפים אבל מדורדרים בהיבט התזונתי.

סטנטון מייצגת עמדה שמעוררת, כצפוי, התנגדות עזה אצל טבעונים — בעיקר מי שבחרו בטבעונות ממניעים מוסריים או אקולוגיים ולא מטעמי בריאות. מאליהם עולים חשדות שמתייחסים למי שמפעילים אותה — למשל שאלות על מידת המעורבות שלה בחברת Devenish Nutrition. סטנטון מועסקת על ידי החברה, שמייצרת מזון לבהמות.

ערכם התזונתי של מזונות מהצומח, בהם פירות, ירקות ודגנים, ירד בשיעור של כ–50% ב–50 השנים האחרונות
Wild As Light / Shutterstock.com

אשר לירידה באיכות המזון הצמחי — הטבעונים ממליצים בחום לעבור למזון מגידול אורגני, שבו אמורים להישמר הערכים התזונתיים. ההסבר הוא שמגדלים אורגניים נוטים להשתמש בזני מורשת של ירקות ודגנים, שלא עברו גידול סלקטיבי כמו הזנים שבהם משתמשים בחקלאות הרגילה. עוד המלצה של תומכי הטבעונות היא לאכול מגוון רחב של פירות, ירקות, אגוזים ודגנים כדי להבטיח מגוון חומרים מזינים.

סטנטון והמחזיקים בעמדות דומות לשלה מגיבים בין השאר להתרחבות המגמה הטבעונית בכלל, ובעיקר פלח השוק של המנסים להפחית באכילת בשר, ובמיוחד בשר אדום. לפי נתונים המגובים בסקרי שוק ובניתוחים שעורכות חברות כמו נילסן ומינטל — מתחוללת במערב ירידה גורפת במכירות מוצרי בשר אדום, לצד ויתור הדרגתי על מזונות מן החי. באמצע החודש פירסם "גרדיאן" הבריטי נתונים שעל פיהם חלה בשנה האחרונה עלייה תלולה בהשקת מוצרים המיועדים לטבעונים, שתופסים היום כמעט רבע מכלל מוצרי המזון: עוד ועוד תחליפי מוצרים מן החי, עם המצאות וחידושים כמו רול נקניק טבעוני, צלעות טבעוניות על המנגל וסלמון מעושן טבעוני.

שדה כרוב
AuraArt / Shutterstock.com

סטנטון חוזרת ומדגישה שהיא לא מתנגדת לצמחונות או לטבעונות, אלא מעודדת מתינות ומידתיות. לדבריה, בחירה בטבעונות מחייבת, לפחות מבחינה בריאותית, השקעה עצומה בגיוון התפריט וזו מצריכה ידע, מאמץ ופנאי שאינם מובנים מאליהם. היא מציעה, אם כן, תפריט מאוזן ומתון. למשל: שתיים עד ארבע מנות בשר בשבוע והרבה קטניות, אגוזים, פירות וירקות.

עוד קלף חזק שתמיד נשלף בדיונים כאלה הוא תזונת ילדים. סטנטון מדגישה עד כמה חיונית אכילת בשר בגיל צעיר — בעיקר בשלוש השנים הראשונות לחיים. הדיון בתזונת ילדים הוא הבטן הרכה של הטבעונות. גם מי שמצדדים בה יודעים עד כמה קשה ליצור מצב שבו ילדים אוכלים די קטניות, ירקות ופירות. בחדרי חדרים מודים גם טבעונים קשוחים שלפעמים, לנוכח סרבנות אכילה של ילדים, נשברים גם עקרונות מקודשים. מי שילדו הוא סרבן אכילה, בררן, לא עולה במשקל וחולה לעתים תכופות, כנראה יטה אוזן קשבת למי שימליצו לו על ביצה ביום כפתרון פלא וינסה גם את זה.

שדה עגבניות
panco971 / Shutterstock.com

ומה עם החלופה של דגים? גם בסוגיה זו סטנטון סקפטית. היא הציגה, למשל, מחקרים שלפיהם רמות חומצות השומן אומגה 3 בסלמון החווה הסקוטי ירדו בחצי.

הנאום של סטנטון, בין אם מסכימים לטענות שהעלתה או לא, לוקח את הוויכוח על הטבעונות, לפחות בהיבט הבריאותי שלה, צעד אחד קדימה. בעבר הטענה הרווחת היתה, כאמור, שמבחינה תזונתית אין תחליף לבשר. הטבעונים הציגו חלופות רבות ובצדן בדיקות רפואיות, שלפיהן אין שום בעיה בתפריט נטול בשר. אבל סטנטון מעלה טיעון חדש: הבעיה אינה במזון מן הצומח, אלא באיכותו שמידרדרת מסיבות רבות. עם זה קשה יותר להתווכח. לכאורה סטנטון מעלה טיעון רציני שדורש תגובה מעמיקה. רק לכאורה, שכן התשובה לסטנטון נמצאת מתחת לאף: גם הערך התזונתי והאיכות של הבשר, מוצרי החלב והביצים מידרדרים. כולם סובלים משיטותיה של החקלאות המודרנית, מהמזון הירוד שמקבלים בעלי החיים ומתנאי התברואה המזעזעים המקובלים בתעשיית בעלי החיים. בריאות האדם, בריאות בעלי החיים ובריאות הצומח שלובים זה בזה.

סלמי טבעוני
עופר וקנין

התשובה הזאת אמנם אינה מעלה את ערכו של המזון מהצומח, אבל היא מראה שאין הבדל מהותי בינו לבין מתחריו מן החי.

אכן, יש ממש בטענה של סטנטון בנוגע למאמץ, המשאבים והידע הכרוכים במעבר לטבעונות. אבל אפשר להתמודד אתה במגוון אמצעים פשוטים. למשל, מיזמים רבים שמספקים תמיכה מעשית, לא רק אידיאולוגית, באנשים שרוצים לאמץ טבעונות. לשם המחשה: משתתפים ב"אתגר 22" של עמותת אנימלס, שנמנעים מאכילת מזון מן החי במשך 22 ימים, יכולים לקבל מידע, ייעוץ תזונתי וטיפים מעשיים, וכן סוג של קבוצת תמיכה או הצטרפות לקהילה וירטואלית. מיזמים כאלה מטפלים בבעיות שהן מנת חלקו של מי שמתקשה לעבור מאורח חיים שבו אכילה מהחי טבועה בתרבות לאורח חיים טבעוני. הקשיים מתחלקים לשתי חטיבות עיקריות: מחסור במידע ומחסור בתמיכה חברתית.

נקניק טבעוני
עופר וקנין

"אתגר 22" התחיל לפעול במארס 2014, ובספטמבר 2015 החלה לפעול גרסה בינלאומית שלו באנגלית. עד לתחילת 2020 השתתפו באתגר, לפי הדוברת שירה הרצנו, למעלה מ–330 אלף אנשים ברחבי העולם. כל מחזור נמשך 22 יום ומתנהל בקבוצות פייסבוק סגורות שבהן בין 200 ל–400 משתתפים, יחד עם צוות של כ–15 מדריכים שהם טבעונים ותיקים וצוות של תזונאים קליניים. במסגרת הקבוצה מתמודדים עם בעיות כמו איך מבשלים מאכלים טעימים עם טופו? מה אוכלים במסעדה? מה לוקחים לעבודה? לכל משתתף מוצמד מדריך אישי לצורך התייעצויות פרטיות.

ומשהו לסיום: טבעונות אינה מסתכמת רק בתזונה ועיקרה הימנעות משימוש בבעלי חיים ומניצולם. לכן מבחינתם של רבים מהטבעונים השאלה אם טבעונות בריאה יותר או פחות אינה רלוונטית.

הרשמה לניוזלטר

כל מה שקורה ברשת ובעולם הדיגיטל - ישירות אליכם למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות