ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.10291262) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7419474) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7701129) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7643858) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3826623) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3996166) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3898281) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtz ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283246) whtz המסעדות הכשרות של ניו יורק מחפשות כיוון - חדשות האוכל - הארץ ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7922033) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7922026) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3824551) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3331658) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4407722) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4254397) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3571172) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4246361) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4207956) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3687626) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7766985) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3266548) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3994095) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3645023) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3486738) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3685005) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3798241) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3805210) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7701388) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3864935) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3865817) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3539459) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ 444 whtzResponsive whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3550785) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597484) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3550788) whtzResponsive

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzMagazineArticle ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597485) whtzMagazineArticle

המסעדות הכשרות של ניו יורק מחפשות כיוון

לכתבה
מה שקרה בארץ לפני 6-8 שנים, רק עכשיו מתחיל להגיע גם לניו יורק, האוכל הכשר הולך ונהיה מתוחכם יותר חיים הנדוורקר

המסעדות הכשרות בתפוח הגדול מגישות תפריט מעורב של סושי, פיצות, סטייקים וחמין -הכל ביחד. גולן שטרית ואליאור בלבול מנסים לעשות משהו שונה, האחד במטבח האיטלקי והשני במטבח הישראלי החדש. מהו סוד ההצלחה שלהם?

10תגובות

קים קושנר, גולן שטרית ואליאור בלבול מסכימים על כך שהמסעדות הכשרות של ניו יורק זקוקות למהפכה של ממש. השלושה יודעים משהו על האוכל הכשר בעיר. לגולן שטרית שתי מסעדות באפר ווסט סייד של מנהטן – "נואה דואה" החלבית ו"נואה דואה קרנה" הבשרית, שתיהן נשענות על המטבח האיטלקי. אליאור בלבול מבשל במסעדה בקראון הייטס ששמה "אלנבי" ומנסה להביא את המגע של המטבח הישראלי העכשווי, אל תוך עולם האוכל הכשר בניו יורק. קושנר פרסמה באחרונה ספר בישול שלישי שכולל אוכל כשר, בניגוד למקובל כאן, עם חומרי גלם פשוטים יותר וגם בריאים יותר.

בארצות הברית חיים כיום 6.8 מיליון יהודים. 1.1 מיליון מתוכם חיים בעיר ניו יורק עצמה. על פי סקר של מכון פיו מ-2013, אחוז היהודים ששומרים על כשרות בבתיהם בארצות הברית עומד על 22 אחוזים, מספר לא מבוטל. בד בבד, עם העובדה שבארצות הברית מאוד מקובל לאכול בחוץ, התפתחה כאן תעשייה לא קטנה של מסעדות כשרות. היהודים, ובכלל זה הדתיים ושומרי המסורת שבהם, מושפעים מכלל האוכלוסייה ומחפשים אף הם מקומות לאכול בחוץ. אלא שמהפכה שקרתה למטבח הישראלי בניו יורק, לא הגיעה אל שוק המסעדות הכשרות, שעדיין נתפש כמוגבל בטעמים וכמי שמחפש את עצמו. האוכל הכשר לא נחשב לבעל איכויות גבוהות בגלל המגבלות שלו. יחד עם זאת, כבר שנים רבות מנסים לעשות דברים יוצאי דופן ולמשוך בתוך כך את שומרי הכשרות.

"למרות כל הניסיונות, המסעדות הכשרות בניו יורק די משעממות", אומרת קושנר. "מגישים בהן תפריטים די דומים. במקרים רבים, יהיה מדובר בסטייק האוס. אם אלו היו סטייקיות טובות אז הכל היה בסדר, הבעיה היא שהרבה מהמסעדות הללו אינן טובות. החדשות הטובות הן שבאופן כללי יש שיפור גדול בחומרי הגלם הכשרים. יש למשל סטייקים באיכות מצוינת, אבל הם יקרים מאוד. יש גם התחלה של אוכל כשר איכותי יותר. אני חושבת שאנחנו מתקרבים לעידן שבו ינסו להגיש לאורחים אוכל כשר מתוחכם יותר".

אבל זה לא כל כך פשוט. כך למשל, לפני כשנה וחצי נפתחה מסעדה אסיאתית כשרה בשם "בורו בורו". נראה היה כי היא צוברת פופולריות וחובבי הראמן באשר הם, בלי קשר לדת ספציפית, יוכלו למצוא בה את סיפוקם. כעת מסתבר כי המסעדה הזו נסגרת והיא לא היחידה.

למי שרוצים להבין עד כמה המסעדות הכשרות במנהטן במצב לא קל, הרי שעל פי גולן שטרית, בשנת 2018 נסגרו במנהטן כ-15 מסעדות כשרות. באחרונה התפרסם גם כי שורה של מסעדות כשרות אחרות נסגרו באפר ווסט סייד ביניהן קופי ברי, סיזנס, ביג בנג בורגר וצ'קלט וורקס.

גולן שטרית מחוץ למסעדת "נואה דואה" הבשרית הכשרה
חיים הנדוורקר

יזמים ושפים מנסים ללא הרף למצוא את הנוסחה למסעדה הכשרה המנצחת, כי ברור לכל ששוק המסעדות הכשרות הוא בעל פוטנציאל גדול. המסעדה של גולן שטרית, נואה דואה, היא דוגמא לכך שניתן להגיש לאורחים אוכל כשר ברמה טובה, עם שירות טוב ותפאורה הולמת. המסעדה מלאה מדי ערב.

שטרית נולד וגדל בנהריה, לאביו יש סופרמרקט בעיר. אחרי הצבא הוא עבר לניו יורק ועסק בייעוץ בתחום המסעדנות. הוא התחתן עם אידה, איטלקייה מנאפולי והתאהב דרכה באוכל האיטלקי. לפני עשר שנים החליט לפתוח את המסעדה החלבית. לפני שנתיים הוא פתח את מסעדת הדגל שלו, המסעדה הבשרית הצמודה לראשונה, וקרא לה נואה דואה קרנה. שתי המסעדות הן בסגנון איטלקי עם השפעה ים תיכונית, אבל האחרונה היא מסעדת הדגל שלו.

"כשהגעתי לאמריקה וראיתי מה שמגישים כאן במסעדות כשרות, הבנתי שזו התכלית שלי. בעוד שבעולם הקולינרי של ניו יורק מתקיימת חגיגה של ממש, הרי שבתחום האוכל הכשר קורים דברים קצת בעייתיים בעיניי", אומר שטרית. "מסעדות כשרות מגישות ערב רב של מאכלים תחת קורת גג אחת וזה יכול לכלול סושי, פלאפל, פיצה, וסטייקים. זה לא עובד ככה. גם אותי ניסו לשכנע להגיש סושי, אבל זה פשוט לא עולה בקנה אחד עם הקונספט של המסעדה", הוא מסביר. למרות המצב הקיים, הוא מציע מבט אופטימי אל העתיד: "אני חושב שהמסעדות הכשרות של ניו יורק ישתנו. האוכל יהפוך למתוחכם יותר, מעודן יותר וגם בריא יותר. זה יהיה טוב לכולם. אבל יעבור עוד זמן עד שזה יקרה". 

השף של נואה דואה הוא בו הוק, שמגיע במקור מניו אורלינס. הוק עבד בעברו במספר מסעדות ידועות, ביניהן פרסקו ביי סקוטו, סיין אוף דה דאב ואלי זייבר בניו יורק וגם בזוני בסן פרנסיסיקו. הוא איננו יהודי, אבל לפי שטרית מדובר ביתרון, כי דווקא שף כמוהו יכול להביא גישה מרעננת לאוכל הכשר. עד שהגיע לנואה דואה, הוק שמע על אוכל כשר אבל מעולם לא טעם או בישל אותו. לקח לו זמן להתרגל לדרישות וההגבלות הדתיות ובתוך כך לעבוד עם משגיח הכשרות. היום הוא מעיד שאין לו בעיה עם זה. "בשבילי זה כמו אוכל רגיל. בהתחלה עבדתי בשיטה של ניסוי וטעייה. זה לוקח יותר זמן ועבודה, אבל בסוף אפשר להגיע לתוצאה טובה". 

"היום אני כבר שנתיים במסעדה", אומר הוק, "ואין לי כל בעיה עם אוכל כשר. הבנתי רק שצריך למצוא פתרונות יצירתיים למגבלות הכשרות, ולאיזו מסעדה אין אתגרים? עבדתי בעבר במסעדה עם חמישה בעלים וכל אחד רצה משהו אחר. לפעמים הפוליטיקה עם הבעלים מסובכת יותר מאשר להתמודד עם הכשרות".

שף הוק במסעדת נואה דואה
חיים הנדוורקר

ואם מחפשים בכל זאת אתגר שעדיין יש לו עם האוכל הכשר, הוק מתייחס למנות האחרונות, הקינוחים, כבעלות הפוטנציאל הגדול ביותר לאתגר, בשל המגבלות של שימוש במוצרי חלב במסעדה בשרית. הוא רצה להכניס לתפריט למשל קרם ברולה אבל לא היה מרוצה מהתוצאה, על כן ויתר עליה. הוא גם לא רוצה להכניס רכיבים שכוללים כימיקלים כתחליף. אז הוא מגיש קינוחים כעוגת גנאש שוקולד, סופלה שוקולד, בומבוליני (סופגניות איטלקיות) ופאי שוקולד-פקאן. לקראת ראש השנה הוסיף גם סיגרים ממולאים בתפוח ודבש ופיסטוקים מסיציליה.

ה"קרנה" של שטרית מגישה ארוחות ערב בלבד. זו מסעדה אלגנטית ומעוצבת, שרוב לקוחותיה הם דתיים אבל מגיעים לכאן גם חילונים ולא יהודים, כשהם נפגשים לארוחת ערב עם דתיים. שטרית מתגאה כי השחקן קלסי גרמר אכל כא, גם השדרן הווארד סטרן בא, כיוון שהבת שלו שומרת כשרות. המנה הפופולארית ביותר כאן היא ארטישוק רומאי (מטוגן) ופסטה קוואטלי עם ראגו שורט ריבס. גם השניצל הווינאי וההמבורגר נחשבים לרבי מכר. אני אוכל סלמון קרודו וסלט צ׳אפ צ׳אפ שיש בו מגוון ירקות עם בורגול, טחינה ולימון. למנה העיקרית בחרתי סטייק USDA פריים וניוקי עם נתחי ברווז. האוכל בהחלט טוב ויכול להתחרות גם במסעדות לא כשרות.

 סלמון קרודו במסעדת נואה דואה הכשרה
חיים הנדוורקר

"קשה להפעיל מסעדה כשרה, במיוחד אם רוצים לשמור על איכות גבוהה", אומר שטרית. "חומרי הגלם הכשרים מאוד יקרים כאן. השגחת הכשרות אף היא יקרה ומייקרת עוד יותר את הארוחה. בנוסף, המסעדות הכשרות סגורות בשבת. כל ההוצאות האלה מצטרפות לכך ששכר הדירה הגבוה מאוד למסעדות בניו יורק וגם כוח האדם הוא יקר להפליא. במסעדה כשרה אתה עובד בפועל 140 יום בשנה. תוסיף לזה את מזג האוויר הבלתי צפוי, כשלפעמים יש סערות וגשמים ויש גם ימים איטיים בקיץ. כדי להצליח אתה חייב להיות סופר מקצוען שיודע איך לנהל את העסק שלך", כך שטרית. 

"שיהיה ברור", הוא מוסיף, "אתה לא פותח מסעדה כשרה רק בשביל לעשות כסף. אתה צריך לאהוב את זה. אתה צריך לקחת בחשבון שאתה מטפל בקהלים שונים בעלי התנהגות שונה. האשכנזים שונים מהספרדים, והחסידים שונים מהאורתודוקסים. מדי  ערב יש לנו עשרים דייטים בממוצע. כל קבוצה יש לה את הרצונות שלה. העובדים שלי, שרובם לא יהודים, די מבולבלים. הם לא מבינים מה קורה כאן. ההנחייה שלי אליהם היא כזו – אנחנו צריכים לעבוד קשה כדי למלא את רצונותיהם המשתנים של האורחים. ואם אין לכם תשוקה לזה – אל תיכנסו לזה".

הדור הצעיר כבר לא רוצה חמין

קושנר התחילה לכתוב ספרי בישול לפני עשר שנים. הספר האחרון הוא השלישי שלה והוא נמכר, לדבריה, בעשרים אלף עותקים. שנתיים וחצי לקח לה לכתוב אותו, היא מספרת. המתכונים בו מבוססים על האוכל שהיא מכינה במטבח ביתה והם פשוטים באופן יחסי. "גם בתחום ספרי האוכל והבישול ניכר שינוי", היא אומרת. "נשים צעירות שהן עיקר הכותבות בתחום האוכל הכשר, כותבות ספרים שבהם הרכיבים המככבים אינם בשר, תפוחי אדמה, קמח וסוכר. אין אצלי היום חמין ואין בריסקט. האוכל החדש הוא הרבה יותר קל. עדיין לא ברמה של אוכל בריאות, אבל יש גם התקדמות בכיוון זה", טוענת. "אני למשל, משתמשת בהרבה יותר ירקות ולא משתמשת בכלל במרגרינה או במזון מעובד. יש היום יותר מוצרים בריאים מאי פעם, אבל האמת היא שהציבור הדתי עדיין לא מורגל דיו לצרוך אותם, אלא קצת תקוע במסורת העבר".

קושנר שומרת כשרות בביתה, אבל מגדירה את עצמה ואת בני משפחתה כדתיים מודרניים. היא עושה מה שהרבה אורתודוקסים מודרניים עושים כאן. הם ישמרו כשרות בבית, אבל משום שאיכות המסעדות הכשרות לא טובה דיה, הם גם יילכו למסעדות רגילות ויזמינו פריטים שאין איתם בעיית כשרות. זה כמובן לא נחשב מחמיר מספיק בעיניהם של דתיים מסורתיים רבים, אבל בעיני אורתודוקסים מודרניים זה מספיק בהחלט.

במקור קושנר מגיעה ממונטריאול, קנדה. אמה ממרוקו ואביה אשכנזי. היא עברה לניו יורק לפני 17 שנה, נשואה לג׳ונתן קושנר (בן הדוד של ג'ארד קושנר, חתנו של דונלד טראמפ). אם יש נושא שהיא הייתה מעדיפה שלא לדבר עליו יהיה זה בוודאי הייחוס המשפחתי והקלחת המשפחתית המרחפת סביבם. לא, אין קשר בין ג׳ארד ואיוונקה לבינה ובעלה, למרות הקרבה המשפחתית. הם גם לא היו בחתונת הזוג המפורסם. למה? לדבריה, מאחורי הקלעים התנהל מאבק משפחתי שכחלק ממנו אביו של ג'ארד, נשלח לכלא לאחר ששלח פרוצה כדי להפיל בפח את גיסו.

התחנה הבאה של האוכל הכשר: אלנבי

מי שעורר תשומת לב רבה בזמן האחרון בתחום המסעדנות הכשרה הוא אליאור בלבול, השף של מסעדת "אלנבי". הוא הגיע לניו יורק לפני כשלוש שנים אחרי שהתחבר לאיש עסקים חב"דניק בשם יהודה שלאוס. אלנבי נפתחה בקראון הייטס, אזור שנחשב לאורתודקסי וחרדי. בתחילה, חשבו שהמסעדה תהיה מיועדת בעיקר לתושבי השכונה אבל בסופו של דבר התברר שהאוכל יקר מדי בשבילם. רוב הלקוחות של המסעדה מגיעים מרחוק, ממקומות מבוססים יותר בניו ג'רזי, לונג איילנד, מנהטן וגם מברוקלין.

אליאור בלבול וצוות המטבח במסעדת "אלנבי" הכשרה בניו יורק
חיים הנדוורקר

בלבול עבד בעברו עם מאיר אדוני במשך שש שנים במזללה, בכתית, בבלו סקיי וחזר שוב לכתית. לפני כארבע שנים הגיע לניו יורק כדי להכין ארוחה עם מאיר אדוני והבין מהר מאוד את הפוטנציאל הגלום בתחום האוכל הכשר. "הרעיון היה להביא לניו יורק את המטבח הישראלי המודרני עם טוויסט שלנו", אומר בלבול. "אוכל ישראלי עם פרזנטציה מודרנית יותר. הרעיון מאחורי אלנבי הוא גם לחשוף את הלקוחות למאכלים וטעמים שהם לא מורגלים בהם".

לדבריו, העולם הדתי הוא על פי רוב מאוד שמרני בכל מה שקשור לאוכל. "בישראל חלה התפתחות משמעותית בתחום האוכל הכשר. לכאן זה עדיין לא הגיע. או יותר נכון, יש ניצנים של התחלה וזה גם מה שאנחנו עושים כאן. היום, 85 אחוזים מהלקוחות שלנו דתיים ורק 15 אחוזים הם לא. לעומת זאת, לפני שנה, 95 אחוזים מהלקוחות היו דתיים".

אז מה אוכלים ב"אלנבי"? פלאפל טרטר עשוי מפולים מעיראק, סומק, חומוס פריך, עמבה וטחינה, למשל. או קפרצ'יו חציל עם טחינה גולמית, פיסטוקים, בצל מקורמל וקרם חציל; כרובית צלויה בטאבון עם טחינה, סלסה ירוקה וזעתר; סינייה מבשר עגל עם מלוואח ותבשיל עגבניות; קבב עשוי מאנטרקוט, דלורית בגריל, חינקאלי, סלט גרוזיני וירקות בגריל; נתח של פילה מיניון עם קרם זעפרן וגזרים, דלורית, באק צ'וי ושקדים מקורמלים.

מנת ירקות וטרטר במסעדת "אלנבי" הכשרה
חיים הנדוורקר

המחירים כאן לא זולים, 85-90 דולר בממוצע לאדם לא כולל טיפ. למה כל כך יקר? בלבול מסביר כי המסעדות הכשרות הן הרבה יותר יקרות, משום שהרכיבים עצמם יקרים ב-15-20 אחוזים, ועל זה יש להוסיף את השגחת הכשרות. "בהתחלה היה לי קשה להבין את שוק האוכל הכשר", הוא אומר. "באתי עם חזון קולינרי ונתקלתי בהמון קשיים. לא התחברתי לקהל היעד ואמרתי לעצמי שאני אעשה מה שאני רוצה בכל זאת, אבל זה לא עבד. בארצות הברית הקהל נוהג לקבל את מה שהוא רוצה, אז התחלתי לאט לאט להפנים ולהסתכל", הוא משחזר. "היום האוכל שלי משמעותית פחות מתחכם. לקח לי זמן להבין את זה, אבל קיבלתי עליי את הגישה האמריקאית שאדם משלם ממיטב כספו וזכותו שיהיה לו מה להגיד. יחד עם זאת, ככל שחולף הזמן יש יותר ויותר אנשים שמחפשים אוכל יותר מתוחכם. מה שקרה בארץ לפני 6-8 שנים, מתחיל להגיע גם לפה", כך בלבול. "כשאתה חי כאן, אתה לומד הרבה על הגוונים השונים של העולם הדתי האורתודוקסי. החב"דניקים למשל, הם הרבה יותר נעימים וחברותיים מהחרדים. אבל מצד שני, הלוואי שהחרדים בארץ היו כמו החרדים כאן. הם עובדים ומפרנסים את עצמם".

היום, בלבול ושלאוס עובדים על מסעדה חדשה בקראון הייטס שתיפתח ככל הנראה בדצמבר. "במסעדה החדשה נגיש אוכל רחוב ישראלי שיוצג ב-2-3 בסטות", הוא אומר, "הפוטנציאל כאן הוא עצום". אחת הבעיות שגם קושנר, גם בלבול וגם שטרית זהירים מאוד כשהם מדברים עליה היא בעיית השירות במסעדות הכשרות. הם אומרים שרמת השירות במסעדות הללו היא, איך אומרים, לא טובה. לפעמים, אם תבוא למסעדה, יגידו לך שמגבילים את זמן השהייה שלך לשעה אחת. זה לא יקרה באף מסעדה ניו יורקית אחרת. גם המלצרים יכולים להיות תקיפים עם האורחים. מצד שני, גם הלקוחות אינם קלים. הסועדים מפציצים את המלצרים בבקשות שונות ומשונות. כשהייתי באלנבי למשל, שני לקוחות צפו בסרטון ביוטיוב בפול ווליום, עד שהמארחת ניגשה וביקשה שינמיכו את הקול. אז מה עושים? שטרית נזהר מאוד. "אני מעדיף לא להגיד שום דבר בתחום", הוא מודה ומחייך. "אני אומר לעובדים שלי שהתפקיד שלהם הוא לא לחנך את האורחים. אני רק דורש מהם לתת שירות טוב". 

לפעמים נוצרות קומבינציות יוצאות דופן בשוק המסעדות הכשרות. במלון ארט באפר ווסט סייד יש בית קפה שפועל גם כקונדיטוריה עם אספרסו מצוין בשם "פאטיס". מה שמעניין במקום הזה הוא שבבוקר המקום כשר ואחר הצהריים משנה אופיו מבית קפה והופך להיות בר לא כשר. כשביקשתי מהברמן אחרי צהריים אספרסו, הוא אמר לי בחיוך: "אסור לי לגעת במכונה. אני לא בן השבט היהודי". בי נשבעתי.

האיש מאחורי פאטיס הוא מוזס וונדל שפעם הייתה לו מסעדה בברוקלין בשם "פרדס". הוא מכר את העסק אחרי שש שנים, עבר לניו ג'רזי והקים מאפייה בעיירה לינדהרסט, שבקרב שומרי כשרות מהללים אותה תכופות. "התייעצתי עם רבנים כדי לשמור על המקום כשר ואני הולך לפי העצה שקיבלתי", אומר וונדל שאינו חובש כיפה. ספק רב מאוד אם בישראל היו הרבנים מאפשרים ליצור כלאיים שכזה להתקיים. אבל בניו יורק? בניו יורק הכל אפשרי.

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3864895) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3598459) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3623689) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3887683) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3623690) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597487) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3551319) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.9142986) whtzResponsive 

תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7903832) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3979744) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7897127) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7843746) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7843749) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7814009) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7797143) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7608810) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7691791) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7613637) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7561524) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7525109) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7492922) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7461393) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7406861) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.6096109) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3506410) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283191) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4407723) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.2844505) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283194) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4198590) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4389463) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3599668) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4428960) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4405901) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4384281) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4302361) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4332719) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4255767) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4240553) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4240507) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4213675) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4193336) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4138815) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4125917) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3987660) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3883499) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3951983) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3941363) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3604914) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3486686) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3506195) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3495191) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3701931) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3392858) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3521263) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3655144) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3765036) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3771148) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3798243) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4002547) whtzResponsive