שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

מספר התיקים הפליליים שפתחה המשטרה נגד בגירים יוצאי אתיופיה עלה ב-2018 ב-10% ביחס ל-2015. מדו"ח היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות שבמשרד המשפטים עולה כי במקביל, חלה ירידה של 22% בפתיחת תיקים פליליים נגד קטינים, עד גיל 18, ביחס לאותה התקופה.

jjקרדיט: j

לצד העלייה בפתיחת התיקים הפליליים נגד בגירים, נרשמה עלייה של כ-20% במספר כתבי האישום שהוגשו נגדם לבסוף, זאת לעומת שנת 2015 - אז יצא הדו"ח הראשון בנושא של הוועדה בראשות מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור. הדו"ח הנוכחי מדגיש שחרף הניסיונות להביא להפחתה במעורבות יוצאי אתיופיה בפשיעה, היא ממשיכה להיות גבוהה. בעוד שיעורם בכלל האוכלוסיה עומד על 1.7%, מהדו"ח עולה כי בשנת 2018 2.7% מכלל המעצרים היו של בגירים בני העדה, ושיעור כתבי האישום שהוגשו נגדם מתוך כלל כתבי האישום עמד על 3.3%.

תיעוד הירי בעבד אל-נבי, במארס אשתקד

לצד הירידה בפתיחת תיקים פליליים נגד בני פחות מ-18, נרשמה גם ירידה של 50% במספר המעצרים של קטינים יוצאי אתיופיה. הירידה הובילה גם למספר נמוך יותר של כתבי האישום שהוגשו נגד קטינים, והתבטאה במספר הקטינים יוצאי אתיופיה בבתי הסוהר. בדו"ח שיצא בשנת 2015 עמד מספר בני העדה הכלואים בכלא אופק, המיועד לבני נוער, על 18% בשיא. בשנת 2018 עמד המספר על אחוזים בודדים.

"מהנתונים ניתן ללמוד על מגמת שיפור בטיפול בקטינים יוצאי אתיופיה על ידי המשטרה, אם כי שיעור התיקים הפליליים שנפתחו נגדם עדיין גבוה משמעותית משיעורם באוכלוסייה", נכתב בדו"ח.

View this post on Instagram

Lyon // September, 2016

A post shared by Know Hope (@thisislimbo) on

PARALLES, 2016. קו גבול שמשני צדדיו אמירות סותרות

בנוסף, נתון הירידה של 31% בעבירות מגע, הנגזרות ממצבי חיכוך של שוטרים ואזרחים, מחזקת לפי הדו"ח את הטענות בדבר שיטור יתר בעבר, "ומעורר תקווה כי המהלכים של המשטרה להתמודד עם הסוגיה נושאים פרי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ