ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.10291262) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7419474) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7701129) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7643858) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3826623) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3996166) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3898281) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtz ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283246) whtz "פתאום הכל נעצר": רפי כהן עדיין זוכר את האליפות שאיבד בגלל סדאם חוסיין, והשופטים - כדורגל ישראלי - הארץ ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3687626) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3824551) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4080750) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3331658) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3701940) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3719429) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3796447) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3486738) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3707079) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3685005) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3645023) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3994095) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3879955) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3798241) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3805210) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7701388) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3864935) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3865817) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3539459) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ 444 whtzResponsive whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3550785) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597484) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3550788) whtzResponsive

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzMagazineArticle ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597485) whtzMagazineArticle

"פתאום הכל נעצר": רפי כהן עדיין זוכר את האליפות שאיבד בגלל סדאם חוסיין, והשופטים

לכתבה
רפי כהן בביתו בהרצליה, השבוע. "היינו קרובים לגעת בתהילה והאמנו שאפשר לעשות את זה", משחזר השוער ניר קידר

הפעם האחרונה בה הופסק הספורט בישראל היתה במלחמת המפרץ, אז נראה היה שהפועל פתח תקוה בדרך לדאבל היסטורי. בריאיון עם מי שעמד בשערה, מתקשה רפי כהן לשכוח את הטראומה, ולאו דווקא בגלל סדאם: "היו שמועות שהקוון הימר נגדנו במשחק הזה"

2תגובות

מצב ההקפאה הולך ומשתלט על עולם הספורט בכלל ועל הכדורגל הישראלי בפרט. כדי להיזכר מתי היתה הפעם האחרונה בה שבתה הליגה מפעילות לתקופה ארוכה, יש לצלול כמעט שלושה עשורים לאחור, אל ינואר 1991 בעיצומה של מלחמת המפרץ. אז, בשונה מהקורונה, לאויב היו פנים וגוף, וזכור ממנו בעיקר שפמו המאיים של נשיא עיראק לשעבר, סדאם חוסיין. המחזור ה-14 בעונת 1990/91 שוחק ב-12 בינואר, אבל טילי הסקאד הראשונים שנפלו באזור גוש דן חמישה ימים לאחר מכן, גרמו לכך שהמחזור העוקב שוחק רק ב-2 במארס.

באותה עונה נאבקו שתי קבוצות, ראש בראש, על תואר האליפות. מכבי חיפה, מעוטרת בכישרונות הצעירים איל ברקוביץ' וראובן עטר, והפועל פתח תקוה של מאמן צעיר בשם אברם גרנט, עם שמות כמו רפי כהן בין הקורות, אלון חזן בקישור וניר לוין בחוד ההתקפה. לפני הפגרה הכפויה, הוליכו המלאבסים את הטבלה בזכות הפרש שערים עדיף על הירוקים, אבל עצירת הליגה גרמה גם לעצירת המומנטום הכחול.

"המצב היה שונה מאוד מזה של היום, כי למרות שהיו התרעות היינו מתאמנים כרגיל" רפי כהן על תקופת מלחמת המפרץ

"הייתי אז חייל בבית נבאללה והזעיקו את כולם לבסיס", נזכר רפי כהן. "גרתי אז בפתח תקוה עם החברה שלי ואשתי כיום, פזית. נשארתי שני לילות בבסיס והיה קצת פחד כי היא הלכה לשכנה כדי לא להישאר לבד בבית. מעבר לזה, המצב היה שונה מאוד מזה של היום, כי למרות שהיו התרעות היינו מתאמנים כרגיל. באחד האימונים אני זוכר שגילינו באורווה חתיכה של טיל פטריוט, אבל הטילים היו בדרך כלל בשעות החשיכה, וביום היה מותר לצאת. חוץ מזה, נראה לך שאברם היה מוותר על אימונים? מצדו היינו יכולים להתאמן גם באמצע הלילה".

כהן. "מי מוציא אדום בדקה השנייה, איפה ההיגיון? זה גמר את המשחק וברור שמי שעצרו לנו את הדאבל היו השופטים"
ניר קידר

לאימונים היו מגיעים השחקנים מצוידים במסכות האב"כ הבלתי נשכחות, ובמקרה חירום הונחו לרוץ אל מתחת ליציעי הבטון המאסיביים של איצטדיון האורווה ז"ל. "היינו במומנטום מצוין, הכל הלך לנו, ופתאום הכל נעצר", משחזר כהן. "אין ספק שזה משפיע וכולנו התבאסנו. היינו קרובים לגעת בתהילה והאמנו שאפשר לעשות את זה. חיפה עם עטר וברקוביץ' היתה אולי יותר מוכשרת, אבל כקבוצה היינו יותר טובים".

רפי כהן במדי הפועל פתח תקווה ב-2007. תוך שלוש שנים מאותה עונה טראומטית של 1990/91, השלים השוער תיקון כפול
רוני שיצר / ג'יני

אותה עונה לא מכונה בפי אוהדי הפועל פתח תקוה "עונת הדאבל", אלא לדאבונם הגדול "עונת שוד הדאבל"

אז לשחק כדורגל אסור היה בגוש דן, אבל בצפון ובדרום דווקא כן. כך שוחק באיצטדיון ווסרמיל בבאר שבע חצי גמר גביע הטוטו בו גברה הפועל פתח תקוה על הפועל ירושלים, ממנו זכורות תמונות של מסיכות אב"כ על ספסלי הקבוצות, ואפילו על כר הדשא, מונחות לצדו של הקוון. שתי הטוענות לכתר גם קיימו בתקופה זו משחק ראווה ביניהן בנהריה, עבור תושבי הצפון. לאחר הפסקת האש, נדחו שני משחקים של הירוקים, זאת בשל יציאתם של נציגים רבים מהקבוצה למשחקה של נבחרת הנוער באוסטרליה במסגרת מוקדמות אליפות העולם. פתח תקוה ניצלה את המצב כדי לפתוח פער של שש נקודות בצמרת, מה שרק הגביר את התיאבון של יו"ר הקבוצה דאז, גברי לוי.

אלא שאותה עונה לא מכונה בפי אוהדי פתח תקוה "עונת הדאבל", אלא לדאבונם הגדול "עונת שוד הדאבל". לסדאם אמנם היה תפקיד בהצגה, אבל זוטר בלבד. בתפקידים הראשיים מככבים השופטים חיים ליפקוביץ' ועובדיה בן יצחק, הקוון בני כהן והשוער ויקטור צ'אנוב, שהובא באמצע העונה על חשבונו של גיורא אנטמן בעקבות תבוסה של הירוקים 5:0 למכבי נתניה. תחת הנהגתו של צ'אנוב בין הקורות, יצאה חיפה לסדרת ניצחונות מרשימה וטיפסה לראש הטבלה.

אברם גרנט כמאמן הנבחרת ב-2004. "נראה לך שאברם היה מוותר על אימונים? מצדו היינו יכולים להתאמן גם באמצע הלילה", אומר כהן
ניר קידר

ב-1 ביוני 1991 מילאו 8,000 איש את האורווה המיתולוגית כשגרנט אירח את שלמה שרף במשחק ההזדמנות האחרונה עבור פתח תקוה, שהיתה טובה יותר אבל נתקלה בעוד יום גדול של צ'אנוב. "חיפה בכלל חזרה להתמודד איתנו על האליפות בזכות הבאתו של צ'אנוב", אומר כהן. "הוא נתן חצי עונה מדהימה ובאותו משחק פשוט כישף את השער". אלא שהכשפים של צ'אנוב נכשלו פעמיים - ובשניהם מי שמצא את הרשת היה יוסי שושני. או אז נחלצו לעזרת חיפה צוות השיפוט - ליפקוביץ' את כהן. שני השערים נפסלו, אחד בטענה לעבירה והשני בגלל נבדל - שעד היום נשבעים בפתח תקוה שלא היה ולא נברא.

"אני לא יודע אם זה נכון או לא, אבל היו שמועות שהקוון הימר נגד הפועל במשחק הזה" כהן על ה-0:0 עם מכבי חיפה בעונת 1990/91

ראובן עטר. "חיפה עם עטר וברקוביץ' היתה אולי יותר מוכשרת, אבל כקבוצה היינו יותר טובים"
שרון בוקוב

באותם ימים נפוצה שמועה שהקוון, אחיו של השחקן ניסים כהן, "מכר" לכאורה את המשחק. "אני לא יודע אם זה נכון או לא, אבל היו שמועות שהוא הימר נגד הפועל במשחק הזה", נזהר שוער העבר בלשונו. "עד היום כשאני פוגש את ליפקוביץ' אני מזכיר לו את המשחק הזה. הוא תמיד עונה לי 'מה אתה רוצה? זה לא אני, זה הקוון'. אם היה אז VAR המשחק היה שלנו". שופטי מסך, כידוע, לא היו אז בתכנון, והמשחק הסתיים בתיקו מאופס ששמר על פער ארבע הנקודות של חיפה בפסגה, שלושה מחזורים לסיום. "היום לקחנו אליפות", צהל שרף בסיום, וצדק.

שלושה ימים לאחר מכן, קיבלה הפועל פתח תקוה הזדמנות פז לנקמה כשפגשה את אותה חיפה בגמר הגביע. אלא שהכל הלך הפוך עבור הכחולים וכל דבר שיכול היה להשתבש - אכן השתבש. היסטוריון הקבוצה ניסים קלדרון נזכר איך גרנט, שהאמין באמונות טפלות, זעם על כך שאסיפת הקבוצה הקבועה יום לפני הגמר הועברה מביתו של מנהל הקבוצה גדעון מרקוס, שם נערכה בקביעות, לזה של היו"ר לוי, ושוכנע להצטרף אליה רק לאחר מאמצים רבים.

כהן. "בוא נגיד שגם היום, אם רק ייתנו לי הזדמנות, אני משלים 90 דקות"
ניר קידר

ביום המשחק, בהתכנסות הקבוצתית, אותה אמונה התגשמה כשהתברר שהקבוצה שכחה להזמין אוטובוס שייקח אותה לאיצטדיון רמת גן. בסופו של דבר החבר'ה תפסו טרמפ עם מיניבוס שבימים כתיקונם מסיע פועלים. ואם כל זה לא מספיק, בדקה השנייה, כשכולם עוד עסקו בצמד שפסל ליפקוביץ' שלושה ימים קודם לכן, תיקל גיא גת בחריפות את איל ברקוביץ'. איש המשרוקית בן יצחק טרף את הקלפים ושלף לעברו את הכרטיס האדום, שהוציא את גרנט מהכלים. "עד היום אברם לא ישן בגלל זה", מעדכן קלדרון, ומוסיף אנקדוטה ספק מלחיצה ספק משעשעת. אל גרנט, השוהה בבידוד, נשלחו השבוע בקבוצת הוותיקים של הפועל פתח תקוה הוראות טקטיות למשחקו הקרוב נגד הקורונה.

קבוצת וואטסאפ רבת משתתפים המורכבת מאוהדי הפועל כואבים, פעילה עד היום תחת השם "אשג"ג" - האדום של גיא גת

בחזרה לאותו גמר. מני בסון עוד הספיק לכבוש ולהוריד את פתח תקוה להפסקה ביתרון, אבל חיפה השחילה שלישייה קלילה במחצית השנייה והשלימה דאבל ירוק, שלדעת רבים אמור היה להיות כחול. קבוצת וואטסאפ רבת משתתפים המורכבת מאוהדי הפועל כואבים, פעילה עד היום תחת השם "אשג"ג" - האדום של גיא גת. "מי מוציא אדום בדקה השנייה, איפה ההיגיון?", מתרעם כהן. "זה גמר את המשחק וברור שמי שעצרו לנו את הדאבל היו השופטים". אגב, באותה עונה זכתה הפועל פתח תקוה בגביע הטוטו, תואר שספק אם אנשיה בכלל זוכרים נוכח הטרגדיה הספורטיבית הכפולה.

כהן, שיחגוג בסוף השנה יום הולדת 50, משמש כיום כמאמן השוערים של רמת השרון, הן בבוגרים והן במחלקת הנוער. הוא מדורג שני במספר ההופעות בליגה הבכירה בכל הזמנים אחרי אריק בנאדו, ואחד משני שוערים (בצוותא עם יעקב אסייג) שהגן על שעריהן של קבוצות בליגה הבכירה במשך ארבעה עשורים שונים. "אם מוסיפים את העונות שלי בלאומית ובליגות הנמוכות, אף אחד לא מתקרב אלי מבחינת מספר ההופעות", צוחק מי שתלה את הנעליים והכפפות רק בגיל 42 במדי הפועל ירושלים. "בוא נגיד שגם היום, אם רק ייתנו לי הזדמנות, אני משלים 90 דקות. הכדורגל הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי ויישאר כזה עד הסוף".

תוך שלוש שנים מאותה עונה טראומטית, השלים השוער תיקון כפול. תחילה זכה בגביע עם הפועל פתח תקוה בזכות ניצחון על אותו גרנט, שעבר למכבי תל אביב, ובהמשך עבר לשורותיה של מכבי חיפה והיה שותף לאליפות ההיסטורית בעונת 1993/94, שהסתיימה ללא הפסד ליגה וכללה מסע אירופי מרשים, שנעצר רק בשמינית גמר המחזיקות אחרי הפסד בדו קרב פנדלים לפארמה האיטלקית.

הזכרת אז לחבריך בחיפה את אותו "שוד"?

"בטח שהזכרתי, אבל הם תמיד אמרו שמבחינתם זה לגיטימי. לצערי, במציאות הם זכו בדאבל. לנו רק נשאר לספר את הסיפור".

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3864895) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3598459) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3623689) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3887683) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3623690) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597487) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3551319) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.10268322) whtzResponsive 

תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7903832) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3979744) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7897127) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7843746) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7843749) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7814009) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7797143) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7608810) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7691791) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7613637) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7561524) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7525109) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7492922) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7461393) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7406861) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.6096109) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3506410) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283191) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4407723) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.2844505) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283194) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4198590) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4389463) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3599668) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4428960) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4405901) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4384281) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4302361) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4332719) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4255767) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4240553) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4240507) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4213675) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4193336) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4138815) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4125917) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3987660) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3883499) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3951983) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3941363) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3604914) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3486686) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3506195) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3495191) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3701931) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3392858) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3521263) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3655144) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3765036) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3771148) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3798243) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4002547) whtzResponsive