ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.10291262) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7419474) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7701129) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7643858) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3826623) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3996166) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3898281) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtz ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283246) whtz לרוץ מרתון על אגם קפוא, כשמסביבך סדקים נפערים בקרח. לפחות התמונות מדהימות - ענפים נוספים - הארץ ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3687626) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3824551) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4080750) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3331658) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3701940) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3719429) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3796447) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3486738) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3707079) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3685005) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3645023) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3994095) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3879955) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3798241) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3805210) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7701388) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3864935) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3865817) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3539459) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ 444 whtzResponsive whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3550785) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597484) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3550788) whtzResponsive

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzMagazineArticle ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597485) whtzMagazineArticle

לרוץ מרתון על אגם קפוא, כשמסביבך סדקים נפערים בקרח. לפחות התמונות מדהימות

לכתבה
רצים על משטח הקרח הקפוא של אגם באיקל, מאגר המים הטריים הגדול והעמוק בעולם, כ-4,500 ק"מ מזרחית ממוסקבה Emile Ducke / NYT

כשהתבקש ב-2005 אלכסיי ניקיפורוב, בעלי חברת תיירות קטנה מסיביר, לארגן מרתון בסביבת אגם באיקל, חשב "למה שלא ירוצו המתחרים על פני האגם עצמו?". מאז נערך בכל חורף "מרתון הקרח של באיקל", על פני מרבדי הקרח שמהווים את מאגר המים הטריים הגדול והעמוק בעולם

2תגובות

הקרח רעם ורעד מתחת לרגליה. אף אחד לא הזהיר את ורוניק מסינה בנוגע לזה. מסינה, קלינאית תקשורת צרפתייה שעובדת בקמבודיה, הגיעה לאגם באיקל בסיביר הרחוקה כדי לרוץ מרתון על פני מרבדי הקרח. "אני מפחדת ממים, נתחיל מזה, וכשרצים כאן על הקרח - זה נראה כאילו רצים על מים", היא אומרת.

"אני מפחדת ממים, וכשרצים כאן על הקרח - זה נראה כאילו רצים על מים" ורוניק מסינה

הבומים והרעדים מתנודדים על פני הקרח כשהוא מתנועע - לעתים קוראים לקולות האלה "סימפוניית באיקל" - ומספקים ראייה נוספת לקראת הפתעה בלתי רצויה. "זה נורא", אומרת מסינה בת ה-40, "הקרח רעד, אני רעדתי. בכל פעם ששמעתי רעש של סדק, רצתי פי 2 מהר יותר".

רצי מרתון נוהגים לנצל את המירוצים ברחבי הגלובוס כדי לתור את העולם, ובכל חודש מארס "מרתון הקרח של באיקל" מושך קבוצה קטנה של אנשים לאגם, המוכר כאתר מורשת על ידי אונסק"ו. הם עושים זאת בשביל החוויה האקזוטית והמהממת, וגם בשביל הבלתי צפוי והתנאים הקשים.

מרתון באיקל
Emile Ducke / NYT

כשלצדדיו הרים עמוסי שלג, אגם באיקל בחורף הוא משטח רחב ולבן משלג, שמתחתיו שכבת קרח כחול-כהה אותה חושפת הרוח. חוקרי אקלים חוזים סערות שעלולות לחבל בתוכניות. "מדע לא יכול לעזור לנו", אמר אלכסיי ניקיפורוב בן ה-58, איש מקסים ורהוט, וגם מייסד התחרות, שיצאה לדרך השנה ב-2 במארס.

רבים מהרצים מעידים שהרצון לבחון את הגבולות של עצמם הוא שהביא אותם לבאיקל, מאגר המים הטריים הגדול והעמוק בעולם, שממוקם כ-4,500 ק"מ מזרחית ממוסקבה. "יום הולדת 30 שלי חל מאוחר יותר החודש, כך שרציתי לעשות משהו מטורף", מספרת סברינה קוונג, בנקאית מהונג קונג, "נרשמתי למרתון לפני שחשבתי כמה אקסטרים זה הולך להיות".

הקרח ומזג האוויר מבטיחים שאף מירוץ לא יהיה דומה לקודמו. "באיקל מכין הפתעות, במיוחד בשבילכם הרצים, בכל פעם מחדש", אמר ניקיפורוב בלילה שלפני המירוץ, "וזה מה שעושה את המרתון מעניין תמיד". ב-2005 התבקש ניקיפורוב, בעלי חברת תיירות קטנה מסיביר, לארגן מרתון בסביבת האגם. אחרי שחשב מעט אמר: "למה שלא ירוצו על פני האגם עצמו?".

רצים במרתון באיקל
Emile Ducke / NYT

שמורת הטבע של באיקל ממוקם על החוף המזרחי, כ-40 ק"מ מערבית מליסטביאנקה, עיירת התיירות המרכזית באיזור. כאב הראש הגדול היה למצוא נתיב חלק, חזק וארוך מספיק בשביל לקיים מרתון כהלכתו. ניקיפורוב הסתובב במשך שבועות, בודק את הקרח. הוא בחן את העובי שלו עם מקדח - לפחות 43 ס"מ עובי נדרשו.

השנה, עובי הקרח היה 68 ס"מ. רועמים כמו הפגזות רחוקות, סדקים אקראיים נסדקים ונפתחים במשטח הקפוא. הסיכון העיקרי שטמון בסדקים הוא פציעות קרסול, יותר מאשר נפילה למים, למרות שבאחת השנים נפער בור כל כך גדול בקרח שרצים עקפו אותו על ידי טיסה בשלוש רחפות קטנות.

מבט מלמעלה על הרצים
Emile Ducke / NYT

בשנה שעברה שלטה במירוץ רוח חזקה ומקפיאה, שהקשתה על הרצים לראות את האופק. רצים תועים מצאו עצמם מחוץ למסלול, אחרים סבלו מכוויות קור. ניקיפורוב ביטל מיד את המירוץ, בפעם הראשונה, ופעל לפנות את כולם מהמסלול. שואב מאמונות מקומיות, ניקיפורוב רואה באגם באיקל יצור חי. "אנשים חושבים שאני משוגע כשאני אומר שהאגם חי", הוא מספר, "אבל הם מגיעים לכאן ומרגישים זאת בעצמם". שני שותפים לריצה, הרוסי ולדימיר וולושין בן ה-44 ולורן לקאמפ הצרפתי בן ה-41, היו מאלה שפונו בשנה שעברה מהמסלול. השנה, כשהגיעו לאגם, הם נישקו את הקרח. "זאת הדרך שלנו לבקש מהאגם שיהיה מזג אוויר טוב".

ניקיפורוב רואה באגם באיקל יצור חי. "אנשים חושבים שאני משוגע כשאני אומר שהאגם חי", הוא מספר, "אבל הם מגיעים לכאן ומרגישים זאת בעצמם"

במהלך התדרוך שהעביר לקראת המירוץ, ניקיפורוב ציין אגבית שגילה לאחרונה סדק חדש. "אתה יכול להסביר עוד על הסדק הזה, נגיד, כמה רחב הוא?", שאל אחד הרצים. "יכול להיות שהוא ייסגר, יכול להיות שיתרחב, אנחנו לא יודעים", הגיב ניקיפורוב.

יום המירוץ החל עם טיסה בת 55 דקות על 10 רחפות קטנות אל נקודת הזינוק. השנה הגיעו אליה 97 גברים ו-30 נשים מ-23 מדינות, כשרבע מהמשתתפים הם רוסים. לבסוף, 24 מהרצים השלימו חצי מרתון. ניקיפורוב שומר על המירוץ קטן, בין היתר כדי להבטיח שיוכל לפנות את כולם אם וכאשר יתעורר הצורך.

רחפות
Emile Ducke / NYT

המוטו של המירוץ הוא "לרוץ כדי לשמור על מים נקיים", במטרה להעלות מודעות לשמירה על אגם באיקל, שמכיל כ-20% ממי השתייה הנקיים העיליים בכדור הארץ. עננים עבים מאיימים על הרצים שמתחילים את המירוץ כקבוצה אחת. כעבור שעה הרצים ייפרדו, נראים ממבט על כנקודות שחורות על פני כוכב לכת לבן.

המוטו של המירוץ הוא "לרוץ כדי לשמור על מים נקיים", במטרה להעלות מודעות לשמירה על אגם באיקל, שמכיל כ-20% ממי השתייה הנקיים העיליים בכדור הארץ

אחר כך, במינוס 3 מעלות צלזיוס, השמש יוצאת. רץ רוסי פשט את בגדיו הארוכים והמשיך במכנסיים קצרים. ניקיפורוב הבחין בכך מהרחפת. "יש שני תרחישים: או שתאבד את האשכים שלך בעצמך או שנעזור לך עם זה!", צעק אל הרץ, "החוקים חייבים להיות נוקשים, אנחנו בבאיקל". הלבוש המומלץ הוא מסכת סקי (בלקלאווה), מדבקות לפנים, משקפי מגן, פנס, מעיל רוח, מכנסיים, שתי שכבות של לבוש תרמי וכפפות. גם נעליים עם דוקרנים בסוליות הן קריטיות.

רץ בבאיקל
Emile Ducke / NYT

מסינה יצאה לדרך בחרדה קלה מהסדקים. היא החליטה להיצמד לרצים אחרים במהלך המירוץ, אבל עד מהרה מצאה את עצמה לבד. המבט המצמית בוורידים הלבנים - הם הסדקים - שעל הקרח, הספיק בשביל להזניק את עצמה קדימה. "זה היה גם יפה", היא אומרת, "את לבד בבאיקל, זה המירוץ שלך, את לבד עם עצמך".

באופן ייחודי למרתון, את קו הסיום בבאיקל אפשר לראות מנקודת הזינוק. עם זאת, המסלול הלבן והבלתי נגמר מבטל את היכולת להעריך את המרחק מקו הסיום. עבור הרצים, גם בית המלון שממוקם מאחורי קו הסיום ומבטיח תה חם ואוכל, עלה כל כמה קילומטרים מול עיניהם מבלי לדעת כמה הם רחוקים ממנו. עבור אחרים, היעדרם של צופים בצדי הדרך הפך את המירוץ לקשה יותר.

הרצים ולדימיר וולושין ולורן לקאם חוצים את קו הסיום
Emile Ducke / NYT

המירוץ הסתיים עם כינוס מצומצם של אוהדים. תיירים הצטופפו על הקרח ודי התעלמו מהרצים, שתמרנו בין מכשולים כמו גולשים, מזחלות ותיירים שמצלמים סלפי, אל עבר קו הסיום. אנטון דולגוב, 44, איש מחשבים ממוסקבה, סיים את המרתון ראשון כשעצר את השעון על 03:05:05 שעות. אקטרינה ליקשבה בת ה-30 היתה האשה הראשונה לחצות אחרי 03:49:30 שעות, עוברת את קו הסיום תוך כדי החלקה מהנה על ברכיה אל זרועותיהם של בן זוגה ובנה הקטן.

אקטרינה ליקשבה, האשה הראשונה לחצות את קו הסיום, עשתה זאת תוך כדי החלקה מהנה על ברכיה אל זרועותיהם של בן זוגה ובנה הקטן

מסינה היתה האשה השישית וקבעה תוצאה של 04:30:54 שעות. "עשיתי את זה, רצתי על מים!", היא צעקה בגאווה, "כל כך שמחתי להיות כאן!". האם תעשה את זה שוב? "אני אוהבת לראות מקומות חדשים, דברים שונים", היא צחקה.

כתב: ניל מקפארקואר

כתבה: ניו יורק טיימס

אוסקר סזקודלו האצן מפולין
Emile Ducke / NYT

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3864895) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3598459) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3623689) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3887683) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3623690) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3597487) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3551319) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.8080916) whtzResponsive 

תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7903832) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3979744) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7897127) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7843746) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7843749) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7814009) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7797143) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7608810) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7691791) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7613637) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7561524) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7525109) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7492922) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7461393) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.7406861) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.6096109) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3506410) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283191) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4407723) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.2844505) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.1283194) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4198590) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4389463) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3599668) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4428960) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4405901) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4384281) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4302361) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4332719) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4255767) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4240553) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4240507) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4213675) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4193336) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4138815) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4125917) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3987660) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3883499) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3951983) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3941363) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3604914) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3486686) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3506195) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3495191) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3701931) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3392858) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3521263) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3655144) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3765036) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3771148) whtzResponsive
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ wwwwww whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.3798243) whtzResponsive ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ssssssss ContentId(7.4002547) whtzResponsive